Miniğim 22 Haftalık Oldu :))

Doktorumuz  detaylı ultrason ve şeker yüklemesi için 31 Ekime randevu verdi. Sabahtan şeker yüklemesi yapılacaktı öğleden sonra detaylı ultrasona girecek sonrada sonuçlarımı kendi doktoruma gösterecektim. Anlayacağınız tüm gün hastanede olacaktım. Tabi ki oğlumu daha detaylı görme şansımda olacaktı :)

Sabah 75 gr şeker yüklemesi yapıldı. Heyecanla ultrasona girmeyi bekliyordum. Sonunda randevu saatim gelmişti. Doktor bebeğimizi dakikalarca inceledi , bende oğlumu uzun uzun izledim :)) Miniğim 22 hafta 1 günlük ve 510 gram olmuştu. Boyu ise yaklaşık 26.5 cm'di. 


22hafta, 4boyutlu ultrason, detaylı ultrason, glikoz, şeker yüklemesi, miniğimleyaşam,

Son anda oğlum bize el salladı :))

22hafta, 4boyutlu ultrason, detaylı ultrason, glikoz, şeker yüklemesi, miniğimleyaşam,
Şeker yüklemesi  ( 24-28 haftalar arası) bir çok hamilenin endişeyle beklediği bir test çünkü genellikle tadının çok kötü olduğu, mide bulandırdığı vs. söylenir. Merak edenler için açıklamak istedim. 
Sabah aç karnına hastaneye gittim, öncelikle açlık kan şekerimi ölçmek için parmağımdan kan aldılar ( bir iki damla bir şey.) Tabi ben hala kan verme korkumu yenemediğim için ne ile aldıklarını göremedim :)  Ardından bir su bardağı suyla 75 gr glikozu karıştırıp  verdiler, bardağı bitirdikten tam bir saat sonra tekrar gelmemi tabi bu arada hiç bir şey yiyip içmemem gerektiğini, sadece bir iki yudum su içebileceğimi söylediler. 
Sıvının tadı bence abartıldığı kadar kötü değildi. sadece aç karnına şekerli su içmek insanı biraz tıkıyordu. Bir saat sonra gittiğimde kolumdan kan aldılar ve tekrar bir saat bekleyip kan alacaklarını bu sürede yine bir şey yiyip içmemem gerektiğini söylediler. ikici bir saatim dolunca tekrar kan verdim. Bir kaç saat sonra tahlil sonuçlarım elime ulaştı. Bence şeker yüklemesinin en zor yanı 2 saat aç kalmam oldu :))

Detaylı ultrason İçin önceden doktorum randevu vermişti saatim belliydi ancak benden önceki kişinin kontrolünün bitmesini bekleyip kontrole girdim. Bebeğin pozisyonu önemliydi. Eğer doktorun istediği konumda değilse çıkıp tekrar bir kaç saat sonra giriliyordu. Neyseki oğlum bizi çok bekletmedi ve doktor amcasının istediği ölçüleri alması için uygun pozisyonda durdu ve yaklaşık 45 dk sürdü...

                                                                                 (31.10.2012)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 

FACEBOOK

TWITTER

INSTAGRAM