32. Haftamızda Bitti :))

               Bebeğim artık iyice büyüdü. Yaklaşık 24. haftadan beri hareketleri çok daha yoğun, hatta bazen karnımdan fırlayacağını bile düşünüyorum. Tecrübeli annelerin dediğine göre karnında hareketleri nasılsa doğunca da öyle olurmuş. Sanırım küçük adamım yerinde durmayan bir zıpır olacak :)) Tabi bazen hakkından nasıl geleceğiz diye gözüm korkuyor,  hemen ardından amannnn pısırık bir çocuk olacağına hareketli olsun diyorum. Hareketlerini hissedeceğim günleri iple çekerken sonunda o günler gelmişti. Hatta ara ara canımı acıtmaya bile başlamıştı miniğim ama aklımda '' Hareketli bebek sağlıklı bebektir. '' sözü geliyor ve içimi yine bir mutluluk kaplıyordu :) Allah'ım isteyen herkese bu duyguyu yaşatsın inşallah. 

            Gelelim yine kontrollerimize :) 11.12.2012 salı günü yine rutin kontrollerimiz için doktorumuza gitmiştik. Bu dört hafta bize çok uzun gelmişti, oğlumuzu göreceğimiz için çok mutluyduk. 28 haftalık olmuştu bebişimiz :) Ultrasonda istediğimiz gibi bir poz vermeyi bırakın yüzünü bile göstermedi miniğimiz doğum pozisyonunu almış ve bize arkasını dönmüştü ne kadar çabalasakta pozisyonunu bozmadı. Ama çok şükür sağlığı yerindeydi kalbi dakikada 134 kez atıyordu ve 1370 gr olmuştu. Normal doğum tarihi 5 mart olmasına rağmen gelişimi biraz önde gittiği için ultrasonda doğum tarihi 23 şubattan görünüyordu. Doğum vaktinin yaklaştığını duyunca heyecanım iyice artmıştı. 

             Gelelim bu ay ki kontrolümüze baya yol almıştık. 09.01.2013 çarşamba günü yine doktorumuza gittik. Bu sefer azda olsa oğlum yüzünü gösterdi bize :)) Artık 32 hafta 1 günlük olmuştu. Kalbi dakikada 140 kez atıyor, kilosu ise 2332 gr olmuştu. Bu seferde ultrasonda doğum tarihi 19.02.2013 görünüyordu. Gelişiminin gayet iyi gittiğini bir terslik olmadığını söyledi doktorumuz böylece içim rahatlamıştı. Asıl önemli konuyu konuşma zamanı gelmişti epiduralle normal doğum yapmayı istiyordum. Doktorumla bu konuda da aynı fikirde olunca içim biraz daha rahatlamıştı. Daha sonra nstye  (Nonstres Test) girmem gerektiği için doktorumuzun yanından ayrıldık. Nstye için doğumhanenin içine girmem gerekiyordu eşim kapıda bekledi. Sancı odasına gittim nstye girdim. Orada işin ciddiyetini bir kez daha anladım. Bir anda duygularımın hepsi birbirine girdi. Bende Allah nasip ederse oğlumu o bölümün devamında dünyaya getirecektim. Korkuyu, heyecanı, endişeyi, mutluluğu birlikte yaşayacaktım hatta şimdiden hafif hafif hissetmeye başlamıştım bile :S 
Nst sonucumuzda gayet iyi çıktı ve doktorumdan çalışabilir raporumu aldım. 36. haftada doğum iznine ayrılmayı planlıyorum malum doğumdan önceki 4 haftalık olan iznimi de sonraya aktarıp oğlumla biraz daha fazla vakit geçirmek istiyorum. Şimdilik bu kadar 22 ocak için randevumu aldım o zaman neler yaşayacağım birlikte göreceğiz :)

32 Hafta 1 Günlük

2 yorum:

 1. merhaba, günaydın :)
  uzun bir aradan sonra az da olsa yüzünü göstermiş sevindim çok..

  ultrasonda belirlenen doğum tarihlerine sakın takılmayın, doğum tarihinize bebeğiniz karar verecek, siz sadece ona yardımcı olmak için sabır ile bekleyin..kendinizi rahatlatın, nefes-beden egzersizlerinizi yapın, doğumda dalgalar(kasılmalalar)ile nasıl başa çıkacağınıza çaşılın, doğumun yaklaştığını gösteren ve doğumun başladığı belirtiler konusunda dikkatli olun..Bütün bunlar sizin doğum sürecinizi kısaltıp, kimseye benzemeyen bir doğum hikayesi yaşamanıza yardımcı olur..
  Sonrası hayırlısı ile bebeğinizi kucağınıza alırsınız inşallah..
  sevgiler, pinar..

  YanıtlaSil
 2. Merhaba gecikmeli olarak size de günaydın :)
  Tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim.
  Sevgiyle kalın...

  YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 

FACEBOOK

TWITTER

INSTAGRAM