Yağız' ın İlk Gezmesi :))

                              Normalde kırkı çıkmadan bebeğin dışarı çıkması iyi değil denir. Fakat günümüzde çoğu anne benim gibi kırkını çıkarmadan dışarı çıkıyor. Aslında şöyle bir gerçek var bebek doğduktan sonra 5. gün aile hekimine ve çocuk doktoruna gidiliyor.  
                             Hastaneden taburcu olduktan 10 gün sonra annenin doktor kontrolü ve 1. Ayda ise bebeğin gelişim kontrolu ve aşı için yine aile hekimine gidilmesi gerekiyor. Bende anca bu rutinlerin arasında 14 gün dayandım ve 15 martta Yağız'ı ilk gezmesine anneanneme götürdüm ;)) Yeni doğan bebek ilk ev ziyaretinde ev sahibi bebeğin yüzüne un sürermiş saçı sakalı ağarsın diye. 
Bizde de durum aynı oldu anneannem Yağız'ın yüzüne un sürüp, yanına yumurta ve biraz harçlık koydu. Yumurta gibi sağlıklı olması için yumurta verilirmiş.  Böylece tüm adetleri öğrenmiş oldum ;))) Beni asıl duygulandıran ise anneannemin Yağız'a yazmış olduğu yazıydı. İşte o güzel cümleler ;


                              "  Yağız' ım 
Saçın sakalın ağarsın sağlıklı uzun ömürlü ol inşallah. Analı babalı büyü hayırlı evlat ol. Şansın, kısmetin bol olsun. Dualarım seninle. Büyük adam ol inşallah.


                                                                                                             15.03. 2013
                                                                                                            Büyük anneannen "


Allah seni başımızdan eksik etmesin anneannem. İnşallah Yağız' ımın mürvetinide sağlıklı bir şekilde görürsün.
Eveeet ilk gezmemizden notlarım bu kadar. Alın size una bulanmış 14 günlük minik adamım ;))Miniğimle yaşam, miniğimleyaşam, ilkgezme, Yağız,Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 

FACEBOOK

TWITTER

INSTAGRAM