Yağız`la 2. Ayımız

Miniğimle yaşam, miniğimleyaşam, 2ay
Yağız gün geçtikce büyüyor bir ayı daha geride bıraktık. Daha önceki yazımda söylediğim gibi ilk ay Yağız bize, bizde Yağız'la hayata alışmakla geçti. Gün geçtikçe her şey yoluna giriyor ama bir uyku sorununa çözüm bulamadık. Bazen ki çok nadir sesli ortamlarda uyuyan miniğim çoğu zaman tilki uykusunda. Evimizde parkelerimiz, yatağımız, kapımız kısaca her şeyimiz ses çıkartıyormuş, Yağız doğduktan sonra farkına vardım ;)) Oğlum Sesten uyanıyor dediğim zaman herkesin ağzında aynı cümle " Çocuğu sesli ortamda uyutmaya alıştır. " Bu yorumu yapanların bir kısmı gerçekten çekmiş anneler ve yakınları bir kısmı ise her şeye yorum yapmayı üstüne vazife edinenler... Bende Yağız doğduktan sonra her ortamda uyuyabilmesi için sese alıştırmaya çalıştım ama olmadı. Sonunda Yağız nasıl uyumak istiyorsa o ortamda uyutmaya başladım. Yoksa uykusunu alamadığı için sinirli bir minik oluveriyor ;)) 
Anne olmadan önce çocuk yetiştirmekle ilgili bir sürü düşüncem vardı. Kesinlikle şöyle yapacağım, asla böyle yapmam dediğim...  Ama anne olunca o düşüncelerimin hepsinin havada kaldığını gördüm.
 Yağız bu ay 1250 gr daha almış ve 6500 gr olmuş. Boyu ise 5 cm daha uzayıp 60 cm olmuş.
 Oğlumun gün gün büyümesine şahit olmak muhteşem.

Artık Yağız gaz çıkarınca korkup ağlamıyor,

 Ara ara gülüyor,

 İlgilenmemi anlıyor ve heyecanlanıyor,

 Azda olsa kendi kendine oyalanıyor,

Gözüyle beni takip ediyor,

Ağlamak dışında farklı sesler çıkarıyor,

Uykusu gelince gözünü ovuşturuyor,

Ağlayınca gözleri doluyor.

Bakalım diğer ay Yağız`la neler keşfedeceğiz... (01.05.2013)                                                                        Sevgiyle Kalın...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 

FACEBOOK

TWITTER

INSTAGRAM