Bebek Bereleri Nasıl Doğdu?


     Merhabalar ben Esra. 1990 yılında Antalya'da doğdum. Lise eğitimimi el sanatları üzerine aldım. Ankara Gazi Üniversitesinde el sanatları okudum.

     Ablam yurtdışında yaşadığı için çok fazla gelemiyordu. Bende mezun olduktan sonra yeğenimle daha Çok vakit geçirebilmek adına işe girmek istemedim. İyi ki de girmemişim. 

     Havalar soğutmuştu ve bir anda yeğenime bere örmek istedim. O ana kadar hiç ama hiç aklıma gelmezdi bere örmek sonra araştırarak bir bere ördüm yeğenime hiç unutmam ayı karakteri yapmıştım ama sanırım biraz küçük yapmıştım tekrar aldım elime tığı kurbağalı bir bere ördüm bu sefer olmuştu gayet guzel görünüyordu sonra patikte örmeliydim, baktım onuda başarmışım. Yeğenim kış boyunca yaptıklarımla dışarıda sıcacık durmuştu daha sonra birkaç tane daha bere çeşidi örmüştüm ördükce mutlu oluyordum. Daha sonra çevremdekilere satmayı düşündüm gittiğim yerlerde hep ördüğümü belirttim ama hiç kimse oralı olmamıştı...


     Ve bir gün ablam gel Instagram'da satalım sen yaptıkça koyarız fotoğraflarını dedi.
Bende kimse almaz diyerek çok sıcak bakmamıştım bu konuya. Derken ablam bir sayfa açtı ismi ne olsun derken bebekbereleri olsun dedik ve Instagram sayfamızı oluşturduk. Ben yaptığım berelerin resmini atmaya başlamıştım. Aradan bir ay geçti 100 takipçi toplamıştım, nasıl seviniyordum emeklerimi takip eden güzel insanlar var diye sonra bir mail, sipariş vermek istiyorum diye.

O anki sevincimi hiç unutamıyorum hemen koşarak yün almaya gittim ve siparişi kargoya verdim. Evet evet ilk siparişimi yapmıştım ve 8 saat uzaklıkta ki Ankara'ya gitmişti. İçim içime sığmıyordu ilk kez sipariş yapmıştım çok mutlu olmuştum. Derken sipariş sayılarım artmaya başlamıştı farklı karakterler istenmeye başladı bende deniyordum başardıkça da mutlu oluyordum. O kadar yoğunlaşmıştım ki tek başıma yapamayacağımı anladım.
   

      Annemle uzun uzun çalıştık aynı eli yakalayabilmek adına. Sonra annem taslak konusunda bana yardım etmeye başladı. Mutluydum hem çok zevk alarak yapıyordum hemde para kazanıyordum aileme destek olmaya çalışıyordum. Derken iki yıl geçti ben hala örüyorum...
Ama bırakmayı dahi düşünmüştüm bir ara. Bir gün kendi kendime neden bu işi büyütmüyorsun dedim. 


     Evet evet ben bu işi yapmak istiyorum ömrüm yettikçe dedim. Şimdi bu konu üzerinde çalışıyorum inşallah kısa zaman sonrasında artık büyümüş ve atölyem kurulmuş olur :) 
Benim hikayemde böyle, bana bu fırsatı verdiği için Selin Hanım'a da teşekkürü borç bilirim. Herkese kucak dolusu sevgiler.


Esra ERTEKİN.

Siz de Annelere, Miniklere ve Ailelere Fayda Sağlayacağını Düşündüğünüz Tecrübelerinizi Bu Sayfada Paylaşmak İsterseniz.
Yazınız ve fotoğraflarınızı Selin.Yuzbas@gmail.com adresine epostalayabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 

FACEBOOK

TWITTER

INSTAGRAM