Zayıflama Hikayesi


Bir gün otururken beni gerçekten neyin mutlu edeceğini düşünüyordum çünkü mutsuzdum. Mağazalarda olmayan kıyafetler kapanmayan düğmeler aynadaki görüntüm aklıma geldi ve o an zayıflamalıyım dedim. Bunun o an ciddi olarak kararını vermiştim ZAYIFLAYACAKTIM.

Derken pazartesiyi beklemedim. ilk gün olarak hemen bir gün sonrasını seçmiştim ilk gün başlamıştı, benim için uzun bir maraton olacaktı hazır hissediyordum. ilk olarak hep araştırdım ne yapılır ne yenir ne içilir diye.

Kahvaltılarım hep standart haşlanmış yumurta,domates,salatalık, peynir vs. ama çay olarak her zaman yeşil çayı tercih ettim. Yeşil çay hem yağ yakmaya,metabolizma hızlandırmaya ve de bağışıklık sistemini güçlendirmeye yarayan bir bitki çayı.

Ara Ogün olarak kuru üzüm ve 1 adet meyve tercih ettim. Türk kahvesi de hemen her gün içmeye gayret ettim, metabolizma hızlandırıcı etkisi olduğu için.
Öğle yemeklerimde eğer o gün et yiyeceksem  her zaman öğlen yemeyi tercih ettim. 4-5 kasıktan fazla yemedim ve de 1 dilim tam çavdar ekmek her öğünüm de yemeye özen gösterdim.

Akşam yemeklerim ise genelde sebze yemekleri yoğurt ve salata olmuştur.

Ve en önemlisi su, suyun faydaları saymakla bitmiyor gerçekten. Her gün 3 litre içtim içmeye devam ediyorum edeceğimde..

Her gün yürüyüş yapmaya gayret ettim. Akşam yemeğimi en geç 19.00'da de yiyerek akşam midemi yormamaya çalıştım.


Tabi ilk baslarda yoruldum bunaldım vede sıkıldım hatta...

Sabırsızlanıyordum bir an önce zayıf görmek istiyordum aynada kendimi.  Hep bir hayal kurdum onu düşündüm boy aynasında boydan resim çekinmek evet böyle bir hayaldi benimki çünkü hep sadece kafam çıksın diyordum pozu verirken...
Alışmıştım diyete hatta keyif  alıyordum. Tartıdaki eksilenler de ayrı bir keyifti tabi...

Derken 6 ay geçti ben 26 kilo vermiştim.Hayatımdaki iyikilerden birisi oldu zayıflamak. 42 bedenden 36 bedene düşmenin mutluluğu ne güzelmiş meğerse. Deri ceket hayalım vardı simdi her gün deri ceket giyiniyorum. Sebebi giyemediğim günlerin acısını çıkartmak belkide.
Başladığım 79.8 kiloluk maraton başlangıcı su an güncel haliyle 54.6 kilo. Hedefe sadece iki kilo kaldı...
Uzun bir macera ama güzeldi hemde sonucu daha da güzel oldu. Artık bambaşka oldum. Sağlıklıyım çabuk yorulmuyorum, özgüven duygusuyla tanışmış oldum  ve de alışveriş yapmaktan büyük bir keyif almaya başladım artık eski kıyafetlerimin hiçbiri olmuyor.

Yeni kilo, yeni kıyafetler ,yeni Esra her şeyim yenilendi artık :) 

Eğer gerçekten isterseniz insanın başaramayacağı hiç bir şey yoktur. Bunu yürekten söylüyorum. Sevgiler :)


Esra ERTEKİN.

  Siz de Annelere, Miniklere ve Ailelere Fayda Sağlayacağını Düşündüğünüz Tecrübelerinizi Bu Sayfada Paylaşmak İsterseniz.
Yazınız ve fotoğraflarınızı Selin.Yuzbas@gmail.com adresine mail atabilirsiniz.

6 yorum:

 1. valla tombik esradan bir zarafet abidesi doğuş.harikasın esracım tebrk ediyorum.darısı bana:)

  YanıtlaSil
 2. İnanılmaz bir irade örneği grubumuzun güzel teyzesi O :)

  YanıtlaSil
 3. benim diyetisyenin verdiği liste :) ne kadar zamanda gitti kilolar harika duruyorsun

  YanıtlaSil
 4. selin cim bu bir gerçek dimi :)))

  YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 

FACEBOOK

TWITTER

INSTAGRAM