Emzik Hikayemiz

 
     Yağız doğmadan önce biberonlarla birlikte emziğini almıştık. Emzikli bebekleri  çok beğenirim ancak  sonradan diş yapısını bozar ve tam hijyeni sağlayamam belki diye düşünerek emzik kullanmak tam içime sinmemişti.

     Doğuma giderken de emziği götürmedim. Lakin doğduğunda o kadar çok ağlıyordu ki ikinci gün pes ettim ve eşim ilaçları alırken eczaneden hediye verdikleri adi emziği kullanmaya başladık. Daha sonradan daha kaliteli emzikler alsamda nafile hiç birini emmedi. Ta ki  Almanya'dan bir akrabamızın getirdiği emziğe kadar. Sonunda daha iyi bir emzik emmeye başlamıştı. Aklımın ucunda hep emziği ilerde nasıl bıraktıracağım diye soru işaretleri vardı. Ancak bazı durumlarda emzik muazzam işe yarıyordu :))

     Zamanla bir baktım Yağız tam istediğim gibi emzik alışkanlığı oldu. Emziği olmasa aramıyor ama sokakta ağladığı zaman hayat kurtarıyordu. Bende çok vermemeye başladım, sadece dışarı çıkarken yanıma alıyordum...

     Bir yaşını bir kaç ay geçinceye kadar bu şekilde devam ettik daha sonra iyice bağımlı olmasından korktuğum için bir gün emziği bir daha vermemeyi düşündüm ve kestim. Çok şükür oda hiç aramadı ve emzik hikayemiz çok tadında kaldı :))) Dilerim sizin bebişlerinizde sorunsuz emziği bırakır...


Sevgiler...2 yorum:

  1. Ben kizima hic emzik kullandiramadim, simdi 1,5 yasinda. Gecenlerde bebek esyalarini kaldirir atarken nerden buldugysa emzigi soktu agzina, bir yandan kikirdiyor bir yandan sap sap emiyor. E yani :))) Tabii kivermedim direkt cope gitti emzik ama pes yani :)))

    YanıtlaSil
  2. Çocuklar çok ilginç aslında bir anda alışkanlıkları değişiveriyor. Tüm yeni alışkanlıklarımızın güzel olması ümidiyle Sevgiler :))

    YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 

FACEBOOK

TWITTER

INSTAGRAM