İlk Tiyatro denememiz Hüsranla Sonuçlandı


     En son sinemaya hamileliğimin son aylarında Cem Yılmaz'a gitmiştim. Tiyatroya ise yine hamileliğimde gittim fakat hangi oyun olduğunu bile hatırlayamıyorum :(

Yağız'ı bırakıp bir yerlere gitmek vicdanımı sızlattığı için ve 21 aylık olmasına güvenerek çocuk oyunlarını araştırdım gidenlerin memnuniyeti ve kostümler çok güzel olduğu için Antalya Büyükşehir Belediye Tiyatrosunda sahne alan '' Küçük Kara Kalık '' oyununa 23 Kasım 2014'te gitmeye karar verdik. Böyle etkinlikler kalabalık çok daha güzel olacağı için etkinlik duyurusunu yaptım. Baya kalabalık bir grup olacaktık. Anneler çocuklardan daha heyecanlıydı çünkü bir çok arkadaşım benim gibi aylardır tiyatroya gidememişti. Çocuklarında ilk tiyatrosu olacaktı :))

Başta etkinliği sadece anneler ve çocuklar içinken, zamanla biraz çizgimizin dışına çıktık ve babalarda dahil oldu. Her zaman söylediğim gibi  '' İLGİLİ BABA BAŞ TACIDIR, CANDIR.'' ;))


Derken tiyatro günümüz geldi çattı. Evden çıktık, gayet neşeli arabamıza bindik.


 Tiyatroya kıl payı yetiştik ancak Yağız salonun kapısından içeri girmek istemedi ve feci şekilde ağladı hiç bir şekilde sakinleştiremedim ve çareyi dışarı çıkmakta buldum. Hiç aklıma böyle olacağı gelmemişti. Sadece belki oyun esnasında yüksek ses olursa korkarsa çıkarız diye düşünmüstüm. Hatta balıkları görünce çok mutlu olacağını bile düşünmedim desem yalan olur. Böyle kötü bir deneyimle tiyatro dönemimizi başlamadan en az bir yıl erteleme kararı aldık...


Neyse ki  yanlız değildim iki arkadaşım bir kaç dakika geç kaldığı için salona alınmadı. Bir arkadaşım oğlunu anca 5 dakika içeride tutabildi. Bir başka arkadaşım ise oğlu tiyatroya gelirken bebek arabasında uyuduğu için içeriye giremedi. İşte tiyatro hevesiyle gelip izleyemeyen anneler kulübü olarak karşınızdayız :))
Daha sonra ne mi yaptık? Bu kadar yol gelmişken eve dönmek olmazdı bizde çocukları parka götürdük :))

Bizden bir kaç fotoğraf :


Minik arkadaşlar ( Yağız  ♥  Hamza )Bizim tiyatro maceramız böyle sonuçlandı. Biz izleyemesekte sizler için bir kaç fotoğrafı paylaşmak istiyorum.


Sevgiler :))
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 

FACEBOOK

TWITTER

INSTAGRAM