Yılbaşı Tatili ( Alanya )

    


    Bu sene 31 Aralık çarşamba gününe denk geldi. 1 Ocak Perşembe günüde resmi tatil, cuma günü arada tek iş günü kalınca tatil bir çok iş yerinde birleştirildi ve 4 güne çıkmıştı. Cumartesi çalışanlar ise 2 gün tatil yapıp cumartesi iş başı yapacak sonra tekrar pazar tatili olacaktı.

     Bizde 1 Ocak'ta Alanya'ya babamı ziyarete gitmeye karar verdik. Uzun zamandır gidemiyorduk hem bize hem onlara değişiklik olur dedik, sabah gidip akşam dönecektik. Perşembe öğlen saatlerinde Alanya'da olduk, hava kapalıydı zaten o yüzden direk eve gittik ve tüm gün evden çıkmadık. Ertesi gün eşiminde tatil olduğunu öğrenince gece kalmaya karar verdik.

     Cuma günü güneşli güzel bir havayla uyandık. Bir gün öncenin acısını çıkarttık. Babamların evleri site içerisindeydi ve köpekleri vardı. Yağız köpeği ilk gördüğünde korkup ağlasa da zamanla paşayla ( köpeğin adı ) baya kaynaştı. Evin bahçesinde koşturdu gezdi. Mutluluğu gözlerinden ve  hareketlerinden bariz anlaşılıyordu. O an üzüldüm aslında apartmanlar arasında sıkışmış yeni nesil çocuklarına. Şimdiki neslin her şeyi var gibi görünse de bizler daha şanslıymışız aslında. Oynayacağımız çok daha fazla alan varmış, daha özgürmüşüz...

     Cuma günü evin bahçesinin tadını çıkardıktan sonra Oba'da ki bahçeye meyve toplamaya gittik. Bahçede başka bir köpek daha vardı. Tavukları, kazları, keçileri gören Yağız hangisine bakacağını şaşırdı :))

     Dalından koparıp meyve yemenin tadı bir başka, keşke şartlarımız elverse de müstakil evlerde yaşayabilsek. Daha doğal beslenip, daha az stresle ve daha özgür...

     Bahçe sonrası Antalya'ya doğru yola çıktık. Bu iki günlük tatil hepimize çok iyi geldi. Yağız dedesiyle uzun zaman sonra vakit geçirdi. İlk defa hayvanlara bu kadar yakın oldu ve bahçenin tadını doya doya çıkardı :))
Yolculuk başlasın... Küçük arkadaşım, Ömrüm ♥   ( 01.01.2015 )
Arabadan inmek için çocuklarının uyanmasını bekleyen anne baba modeli  :))Çocuk dediğin gittiği her yerde oynayacak bir şeyler bulur :))(02.01.2015)
 Bahçe gezisi başlasın...


Böyle yanağını dayamıyor mu içim eriyor Bence her çocuğun bahçe pozu olmalı...


  


 Özçekimsiz bir post olmaz tabi.  Herkese sağlıklı, mutlu yıllar 
Sevgiler :)


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 

FACEBOOK

TWITTER

INSTAGRAM