Kreş mi? Bakıcı mı?

   

     Gün geçmiyor ki  bir bakıcı krizi duymayalım. O yüzden hamileliğimin başından beri, ben işe döneceğim zaman annemle kayınvalidem dönüşümlü, Yağız'ı idare edecekler, kreş yaşı gelincede güvendiğimiz bir kreşe gönderecektik. Bakıcı fikrine hiç sıcak bakmadım. Belki çevremde güvendiğim biri olsa bu görüşüm değişebilirdi ancak öyle güvenip bırakacağım biri olmayınca kreş bizim için tek çözüm yolu oluyordu.

     Yağız 20. ayını doldurunca işe geri döndüm ve 23. ay dolana kadar annelerimiz haftanın 3 günü biri diğer 3 gün diğeri şeklinde baktılar, Sağolsunlar hiç gözüm arkada kalmadı. Benden daha çok üzerine titrediklerini bilsem de anne yüreğinden vicdan azabı ve endişe eksik olmuyormuş.

     Şimdilerde ise gündemde olan konumuz kreş Yağız 02.02.2015 Pazartesi günü kreşe başladı. Yakında kreş seçimimiz ve alışma sürecimizi sizinle paylaşacağım.

     Şimdilerde bir yandan kreşe başlamanın ona katacağı güzellikleri düşünüyorum diğer yanım ise daha küçük olduğu için üzülüyorum. Ama Yağız'dan daha küçük kreşe başlayan yavrularda var ve onlarda gayet güzel büyüyürlar. En önemli nokta iyi bir kreş bulabilmek sanırım. Tabi ki çalışmıyor olsam çocuğumu bir süre daha kendim büyütmeyi düşünürdüm...

      Uzun internet araştırmalarım ve çevrem ki annelerden öğrendiğim ve benim içimi rahatlatan iki anekdotu da sizlerle paylaşıp müsade isteyeceğim :))

 1. Kreşe erken başlayan çocuklar mikroplarla daha erken tanıştığı için bağışıklık sistemleri daha güçlü oluyormuş. Okul çağında daha az sağlık sorunu yaşıyorlarmış. ( Dilerim ki hiç bir çocuk hastalanmasın.)
 2. Kreşte yetişen çocuklar daha özgüvenli bireyler oluyormuş. Çünkü daha küçükken kendi başlarının çaresine bakmak zorunda kalıyorlar. Biz anneler ister istemez bu konuda biraz daha korumacı davranıyoruz.Sevgiler :))


3 yorum:

 1. Merhaba Selin Hanım,
  Nasılsınız, Yağız da iyidir inşallah. Kreşiniz hayırlı uğurlu olsun. Umarım çabucak alışır ama emin olun alışıyorlar. Yağız yine de şanslı çocuklardan 20 ay anneciğinin dizinin dibinde büyümüş :). Benim oğlum 11 aylıktı kreşe başladığında. 2-3 ay çok zor geçirdik sürekli hastaydı tam iyileşiyordu 1 hafta sonra yeniden hasta hem de yaz günü çıldırmak üzereydim. Ama bu kışı o kadar rahat geçirdik ki maşallah ufak tefek burun akıntıları öksürük dışında fazla sıkıntımız olmadı. Demem o ki ilk aylarda hastalıklara hazırlıklı olun inşallah olmaz ama böle arka arkaya olursa da pes etmeyin lütfen. Gerçekten düzene giriyor sonra. Bizzat yaşamış olarak söylüyorum. Ve başlarda kreşe ağlayarak giden miniğiniz bir süre sonra akşamları oradan ayrılmak istemeyecek eve ağlayarak gelecek. Her gün yeni bir şeyler öğrenecek şarkılar oyunlar :) Kreş bence bakıcıdan da anneanne ve babaanneden de çok iyi. Emin olun. Gönlünüzü ferah tutun. Yağız orada çok mutlu olacaktır. Tabi ki yine aklımız kalıyor kreşte bile olsa çocuklarımız ama bunun önüne hiç bir şekilde geçemeyiz. :) Bu arada bir gün toplantılarınıza ben de gelmek ve sizlerle yüz yüze tanışmak isterim inşallah denk gelir. Sevgilerimle

  YanıtlaSil
 2. Merhaba Fulya Hanım,
  İç ferahlatıcı yorumunuz için çok teşekkür ederim. Bugün 3.gün geçtikçe iyiye gidiyoruz çok şükür. Ara ara krizler yaşanıyor onlarıda alışma sürecinin tuzu, biberi olarak görüyoruz. İnşallah yavrularımıza iyi eğitimler aldırabiliriz. Buluşmamıza katılırsanız, yüzyüze görüşme fırsatımız olur çok memnun olurum. Oğluşu öpün benim yerime Sevgiler :)

  YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 

FACEBOOK

TWITTER

INSTAGRAM