SIRA DIŞI ANNELİK DERNEĞİ

                     
        Türkiye’nin ilk ve tek ikizler üçüz+ çocuklarının ve ailelerinin derneği olan Sıra dışı annelik derneği 2 Kasım 2012 tarihinde İstanbul’da kurulmuştur. Derneğin amacı; Türkiye’de bulunan ikiz ve çoğullara (üçüzler, dördüzler, beşizler ve daha fazlası) yönelik toplumda farkındalık oluşturarak, toplumda bu konuda bir bilinç oluşmasını sağlamaktır. Bu çerçevede çeşitli proje ve faaliyetlerle çoğul anne-baba adaylarını, anne-babalarını ve çoğul çocukları bir araya getirmek; konunun ilgili tarafları ile bir araya gelerek platformlar oluşturmak; yasalara uygun her türlü faaliyet ve çalışmaları yapmak; Çoğul çocuk sahibi maddi imkânı olmayan ailelere gıda, giyim, sağlık, eğitim, yakacak, kira, barınma, evlenme, yuva kurma, iş kurma, konut ve sair bütün hususlarda ayni, nakdi her türlü maddi manevi yardımda bulunmak; ikiz ve çoğullarla ilgili her türlü faaliyeti destekleyecek yerel ve uluslararası çalışmalar yapmak, hedeflenmektedir.

         2013 yılında derneğimizin ilk temsilciliği Antalya’da faaliyetlerine başlamıştır. Şuanda İstanbul merkez olmak üzere Anadolu yakası, Antalya, Ankara, Bursa, Bolu temsilciliklerimiz aktif olarak faaliyetlerde bulunmaktadır.

        Bizler bir araya gelerek tecrübelerimizi paylaşıyoruz, genellikle ikiz çocuklar doğduktan sonra eve kapanan annelerin sosyalleşmesini sağlıyoruz. Yalnız olmadıklarını hissettirmeye çalışıyoruz. Anneler yaşadıkları sorunları paylaşarak çeşitli çözüm önerilerinde bulunuyor ve ikizlerle hayatı nasıl kolaylaştırırlar bu yönde paylaşımlarda bulunuyorlar. Genellikle daha tecrübesiz olan anneler, ikizlerini büyütmüş olan annelerden tüyolar kapıyorlar.

        Antalya’da şuanda ulaşabildiğimiz 150 annemiz mevcut. Etkinliklerde bir araya gelen anneler, artık birbirlerini daha yakından tanıyorlar. Arkadaş, dost kıvamına gelmiş olan bu anneler, günlük hayatlarında birbirleri ile telefonlaşıyorlar, mesajlaşıyor. Hatta fırsatları değerlendirip dernek dışında da bir araya geliyorlar. Bu da dernek olarak bizleri fazlasıyla sevindiriyor. Dernek olarak etkinliklerimiz, hemen hemen her ay mutlaka yapılıyor. Kahvaltılar, partiler, toplantılar, yarışmalar ve hatta annelerimize moral olması amacıyla müzikli gece yemeklerinde bile buluşmalar tertipleniyor. Bu sayede gerek evde çocuk bakmak durumunda kalan gerekse iş ve ev hayatı arasında koşturan anneler, streslerini atıp moral kazanıyorlar. Birbirlerini daha yakından tanıyan ikiz annelerimiz, Antalya’da 1,5 yıldan fazla süredir birbirlerine sımsıkı sarılıyorlar. Maddi durumu olmayan ailelere de mama, bez, kıyafet ve oyuncak yardımlaşmasını da gerçekleştiriyorlar.


                                                          
                                                               SIRA DIŞI ANNELİK DERNEĞİ ANTALYA
                                                                                    TEMSİLCİ ANNESİ
                                                                                       ESRA SÖNMEZ
                                                                                                            

Sıra Dışı Annelik Derneği Antalya Temsilci Annesi Esra SÖNMEZ Ve İkizleriSıra Dışı Annelik Derneği Başkanı Özlem ŞinikDernek Buluşmalarından Renkli Kareler ;

www.siradisiannelik.com

www.siradisiannelik.orgSiz de Annelere, Miniklere ve Ailelere Fayda Sağlayacağını Düşündüğünüz Tecrübelerinizi Bu Sayfada Paylaşmak İsterseniz.
Yazınız ve fotoğraflarınızı Selin.Yuzbas@gmail.com adresine mail atabilirsiniz...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 

FACEBOOK

TWITTER

INSTAGRAM