9. Hafta Kontrolümüz

19 Ağustos 2015

     Hamilelikte ilk üç ay önemli olduğu için doktorum 9. haftada tekrar çağırmıştı. Bu sefer eşim şehir dışında olduğu için bana kardeşim eşlik etti.  Kontrole öğlen yemeyi arasında gidip geldim.

Miniğim 9 hafta 1 günlük oldu. Kalbi dakikada 178 kez atıyor boyu da yaklaşık 3 cm olmuş. Her gittiğimde boyunu özellikle soruyorum doktor çıkışı hemen ölçüp ne kadarlık olduğunu hayal ediyorum. Her kontrolde boyu iki katı uzuyordu. Artık kollar ve bacakları baya belirginleşmişti ve sürekli kıpırdıyordu hareketlerini görünce daha çok etkilendim. Nasıl büyük bir mucize yaşıyoruz. Şükürler olsun. Rabb'im isteyen her kadına anneliği tattırsın inşallah. Çok şükür  kontrolde bir sıkıntı çıkmadı. 

Doğum tarihi 22 mart görünüyor dedi doktorumuz konu doğumdan açılmışken hemen normal doğum yapıp yapamayacağımı sordum. İsterseniz tabi ki olur dedi. İlk doğumda açılmam olmadığı için sezaryen olmuştu ama bunda hamileliğin gidişatına göre tekrar değerlendireceğiz. Rabb'im hakkımda hayırlısını nasip etsin. Sağlıkla yavrumuzu kucağımıza alırız inşallah. 

Doğum konusunu da konuşmak bana inanılmaz iyi geldi. İnşallah her şey yolunda gider ve sağlıklı normal doğumla yavrumu dünyaya getirmek nasip olur.

Bu yazımı okuyanlardan Sezaryen sonrası normal doğum yapan anneler olursa yaşadıklarını benimle paylaşırsa çok sevinirim. 

Yorumlarınızı dört gözle bekliyorum,


Sevgiler ;)


9 Hafta 1 GünlükHiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 

FACEBOOK

TWITTER

INSTAGRAM