♥ İkinci Kez Hamile olmak ♥

   
İlk Randevumuzu Beklerken  ( 30 Temmuz 2015 )


      Yağız'a doğum yaptıktan sonra 8 - 9 ay kolikle boğuşunca içten içe tek çocuk olsa da olur diye düşünmeye başlamıştım. Ya da uzun seneler sonra ikinciye cesaret edebilirim diyordum. Ama o zamanda her şeyi sil baştan almak çok daha zor olabilirdi. Yağız 2 yaşını geçtikten sonraki dönemde ikinci çocuk fikri eskisi kadar beni korkutmamaya başlamıştı. Ama Yağız'ın sendromu tuttuğu günlerde yok canım ikinci için daha çok zaman var diye düşünmedim desem yalan olur :))

Şöyle de bir gerçek var ki şu an hayatımız çocuk odaklı hemde yaş farkı çok fazla olmazsa paylaşımları daha fazla olur ve birlikte büyürler ne güzel. Bir kaç sene zor günlerin beni beklediğinin farkındayım. Ama çocuk sahibi olmak tam da böyle bir şey değil mi ? Hayatının tüm düzenini alt üst etse de bir gülüşü, bir bakışı tüm sıkıntıları unutturmaya yeterde artar bile...

Evett artık ikinci çocuğa karar vermiştik öncesinde Yağız'ın bebeklere olan ilgisi ve arkadaşlarının kardeşini kendi kardeşi gibi görmesi bu kararı almamızda bizi cesaretlendirdi.

21 Temmuz 2015 Salı günü evde yaptığım test pozitif çıktı. Bu sefer 6. haftayı bekleyip öyle doktor kontrolüne gitmek istedim artık daha tecrübeliydim :)) Yağız'da 5. Haftada ilk kontrole gitmiştik daha sonra kalp atışını dinlemek için 6. Haftada tekrar gitmiştik...

30 Temmuza doktor randevumuzu aldık. Bu 9 gün içim içimi yedi geçmek bilmedi sanki zaman ama bende garip bir emin olma durumu vardı kesin hamileyim diyordum :)) Yine önceki doğum doktoruma gidecektik sabah eşimle evden çıktık inanılmaz bir heyecan kapladı her yerimi. Heyecandan içimde kelebekler uçuyordu... Derken randevu saatimiz geldi ve içeri girdik. Veee evet ikinci kez hamileydim yine bu büyük mucizeye şahitlik edecek uzun bir sürece başlamıştım ♥♥♥ (Şükürler olsun Rabb'ime) Rabb'im isteyen herkese yaşatsın bu mutluluğu.

Bebeğimiz 6 hafta 2 günlük olmuş, kalbi dakikada 119 kez atıyor, boyu ise 0.59 cm di.

Bir yandan yaşayacaklarımı biliyor olmanın rahatlığı bir yandan acaba bu hamilelik sürecim nasıl geçecek ? Yağız'la arasında ki dengeyi güzel kurabilecek miyim?
Sonrasında iki çocuklu hayata adaptasyonda neler yaşayacağız ? Soruları kafamda çınlarken bir ses aman Yavrumu sağlıkla kucağıma alayımda her şey yoluna girer diyordu  ;))

Küçük bir itirafta bulunup yazıma son vereceğim meleğimin hareketlerini hissettiğim dönemlerin gelmesini dört gözle bekliyorum ♥♥♥Sevgiler

 Hamile Anne :)


21 Temmuz 2015


4 yorum:

 1. hayırlı olsun Allah kucaginiza almak nasip etsin.iki çocuk tek çocukla kıyaslanamaz ama zevkli ozellikle ilk beş yasdan sonra.

  YanıtlaSil
 2. Amin...Çok teşekkür ederim. Bir kaç sene diyordum ama beş yaş biraz uzun değil mi :))) Sevgiler

  YanıtlaSil
 3. Çok sevindim, Allah sağlıkla mutlulukla tamamına erdirsin, kucağınıza alın inşallah!

  YanıtlaSil
 4. Amin. Çok teşekkür ederim kucak dolusu sevgiler :)

  YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 

FACEBOOK

TWITTER

INSTAGRAM