Yağız'la Kardeş Diyalogları :)

anne oğul,blogger anne
16 Ağustos 2015

     Bizden duymasa çevreden duyma ihtimaline karşı Yağız'a kardeş haberini biraz erken verdik. Muhtemelen ilerleyen zamanda sabırsızlanacak bir an önce gelmesini isteyecek ama olsun bu haberi bizden öğrenmesi daha içimize sindi. Çünkü öncesinde kardeş konuşmaları yapıp yavaştan hazırlamıştık. Hatta arkadaşlarının kardeşine benim kardeşim diyordu. Umarım kardeşi doğduktan sonra da alışma sürecini kıskançlık yaşamadan ve Yağız'ı olumsuz etkilemeden atlatabiliriz.  • Şimdilerde yıllardır abi olmayı bekliyormuş bir havayla geziyor.
  • Bir yerde bebek görse bir anda büyük coşkuyla '' annee bebimiz olacak , kadeşimm olacak '' diyor  ♥ 
  • Zaman zaman öyle güzel cümleler kuruyor ki göz yaşlarıma hakim olamıyorum. Şükrediyorum sadece Allah'a bana böyle güzel yürekli bir evlat verdiği için...
  • En şaşırdığım sorularından bir tanesi geçen gün bana anne sen anne olcan, (soru şekli şimdilik böyle '' mısın?''  diye eklemiyor :)), Babasına baba sen baba olcan, teyzesine teyze sen teyze olcan  en sonunda ben abi olcam diyerek cümlesini bitiriyor. Daha küçücüksün annem sen bu bağları hemen nasıl çözdün diye içimden geçiriyorum...
  • Anne senin karnında bebek var bende mama var diyordu. Bir kaç gün önce yine aynı cümleyi söyledi sonra '' anne kadeşimi neden yedin? '' diye yılın sorusunu sordu :) Ardından kadeşimii göreceğim diye badimin üstünden içime bakmaya çalışıyor, kardeşinin karnımın içinde olduğunu söyleyincede hııı anadımm (anladım) diyor.
  • Geçenlerde '' kadeşimi korkutcam '' deyip karnıma yaklaştı ve ceee diye bağırdı bende şakayla karışık ayy kardeşin korktu annem dedim. Ardından Kadeşimm özüü dilelimm (özür dilerim) dedi. Benimse içim eridi :)
  • Evde otururken arada bir coşuyor ve gözüne kestirdiği oyuncaklarını ben kardeşime oyuncak getirdim deyip karnımın çevresine diziyor.
         İşte o anlardan biri  :  Kardeşine getirdiği oyuncakları kucağıma yığdı...  • Kardeşini götüreceği yerleri sayıyor, anneanneye, babaanneye, teyzeye, neneye götürcem kumla oynucaz, paka (parka) götürcem diyor. Kreşe götürcek misin diye sorunca hayır kadeşim kreşi sevmiyo çok ağlıyo bende üzülüyom diyor :))
  • '' Ben abiyim kadeşimi korurum '' da en sık kullandığı cümlelerden biri. Tabi bende ikisini koruyacakmışım o da ikinci detay ;)
Şimdilik kardeş fikrine alışma dönemimiz gayet güzel gidiyor inşallah dünyaya geldiğinde de her şey bu denli güzel olur.  Ömür boyu birbirlerine destek olurlar.


Sevgiler,
Hamilelik Hormonları Tavan Yapmış Anne ;)  
1 Eylül 2015
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 

FACEBOOK

TWITTER

INSTAGRAM