12. Hafta Kontrolümüz Sanırım Bir Erkek Daha Geliyor :))



     9 Eylül sabahı saat 9.00'da doktor kontrolümüz vardı. Bu sefer ayrı bir heyecan yaşıyordum çünkü bebeğimin cinsiyetini öğrenme ihtimalim vardı. Gerçi garip bir şekilde kızım olacakmış gibi hissediyordum hatta hissetmenin ötesinde kesinmiş gibi emindim sadece doktora gidip netleştirmek kalmış gibiydi :)

     Bu da nereden çıktı derseniz Yağız'a hamile olduğumu öğrendiğimde rüyamda oğlum olacağını görmüştüm ve herkesin kızın olacak demesine rağmen rüyanın etkisiyle erkek olacağına inanmıştım ve Oğlum olmuştu.  Bu seferde hamileliğimi öğrendikten sonra rüyamda kız çocuğu gördüm ve birincide rüyamın çıkmasının etkisiyle kesin kız olacak gibi düşünmüştüm. Ama kesinlikle bu kız veya erkek isteme değil hissettiklerimdi.

     Derken doktorumuz miniğimizi incelemeye başladı baş çevresi, ense kalınlığı normal değerlerde, çok şükür sağlıklıydı. 12 Hafta 1 günlük, boyu yaklaşık 9 cm olmuş. Kalbi dakikada 158 kez atıyor. İçimde kıpır kıpır oynuyordu. İkincide baya hareketli olacak derken bir baktık miniğimin pipisi gayet net görünüyordu. Ama biz yinede doktorumuzun ağzından çıkacak kelimeye kilitlenmiştik. Doktorumuz şimdilik erkek gibi dedi. Ama 16. haftada netleşir bazen kız çocuklarında da bu haftalarda böyle görünebilir dedi. Gerçi ben bir şey demiyorum sizde ultrasonda görüyorsunuz dedi ki çok haklıydı her şey apaçık görünüyordu :))

İşte Kanıtı :)



     Bir anda kalbim başka heyecanlarla çarpmaya başladı iki oğlum olacaktı. Bir yanım Vayy Selin 3 erkeğin arasında kalacaksın geçmiş olsun derken bir yanım oğullarımın çok daha güzel paylaşımları olacağı için seviniyordu. Yüzümde aptal bir gülümseme oluşmuştu. Erkek olma ihtimalini hiç düşünmemiştim sanki :)

     Yinede netleşmesi için 16. haftayı beklemek en doğrusuydu. Ama ben iyiden iyiye erkek olacağına alışmış hatta sevinir haldeyim. Daha da ileriye gidip birlikte sünnet eğlencelerini yapacağımızdan daha bir sürü hayali kurmaya başladım bile :)

     Eşimde şimdiden oğullarıyla maç izleme hayallerini kuruyor hemde hayatında doğru düzgün  maç izlemeye gitmemiş biri olarak :))

     Cinsiyeti ne olursa olsun hiç bir önemi yok bizim için çünkü en büyük şükür yavrumuzun sağlıkla dünyaya gelmesi. Rabb'im herkese hayırlı evlatlar nasip etsin.

     12. Haftada ikili tarama testimiz vardı ve sonucumuz şükür temiz çıktı. Ne bu ikili tarama testi derseniz önceki hamileliğimde 12. haftada ayrıntısıyla yazmıştım. Tık Tık

     Hep bebekten bahsedecek değilim ya biraz bendende bilgi olsun 58 kilo ile başladığım hamilelik yolculuğumda 12. haftada 1.5 kilo alarak 59.5 ile devam ediyorum. 16. haftaya kadarda tartılmayı düşünmüyorum süpriz olsun :))

     Yeme içme olayına gelirsem öncekine göre bulantılarım daha iyi ancak çoğu besini yiyemiyorum. Mesela et, süt, tavuk veya soslu yemekler yemem sıkıntı.Bu aralar daha sade besleniyorum . Çoğunlukla tost ve çorba içiyorum. En sorunsuz meyve tüketiyorum.

     Şimdilik bizden bu kadar


      Sevgiyle Kalın...


iş arkadaşı,cinsiyet haberi,ofis arkadaşları,

Doktor çıkışında iş arkadaşlarıma cinsiyet haberini verirken, habersiz çekim... ( 9 Eylül 2015) 




2 yorum:

  1. Allah sağlıkla kucagına almayı nasip etsin cnm dünyanın en güzel duygusu :)

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Amin canım çok teşekkür ederim :) Ultrason görüntüsü bile mutluluktan gözlerinin dolmasına neden olabiliyor, Rabb'im isteyen herkese anne olmayı nasip etsin.

      Sil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 

FACEBOOK

TWITTER

INSTAGRAM