28. Hafta Kontrolü

29 Aralık 2015     Yılın son gününe oğlumuzu görerek başlamak için 31 Aralık 2015' de  28. hafta kontrolümüze gittik. Bebeğimiz tam 28 Hafta 2 Günlük olmuş, kalbi dakikada 153 Kez atıyordu. Ağırlığı 1663 gr olmuş ortalama gelişimi ise 31 Hafta 2 günlük çıkıyordu. Yani yaklaşık 3 hafta önde gidiyordu. Yağız'da da genelde 2 hafta önde gidiyordu oğlum abisini de geçmişti. Sağ salim doğsun da gerisi hiç önemli değil.

     Doktorumuz artık boyunu zor ölçeriz dedi çünkü epeyce büyüdü miniğimiz. Bir ay önce gidişimde şeker yüklemesi yapılmıştı sonuçlarım temiz çıktı sadece kan değerlerim biraz düşükmüş. Demir ilacı kullanıyorum zaten ama beslenmeme biraz daha dikkat etmem gerekiyormuş.

     4 haftada 3 kilo 800 gr alarak 28. haftaya yaklaşık 12 kilo ile başladım. Ve biraz daha yediklerime dikkat etme kararı aldım.

     Kasılmalarım başladı bir süredir ve kendimi ağırlaşmış hissediyorum. İkinci hamileliğimi ilkine göre daha yorgun geçiriyorum. Bunun nedeni büyük ihtimalle ilkinde dinlenmeye daha fazla zamanımın olması, şimdi ise sabah 7.30 da başlayan bir koşturmaca akşam çoğu zaman 24.00 veya 1.00 de anca yatabiliyorum. Öyle olunca dinlemeye çoğu zaman fırsat olmuyor. Bu yüzden Yağız'da 37 ye kadar çalışsam da şimdi 32. Haftada izne ayrılmayı planlıyorum.

     Doğum öncesi Yağız'la biraz daha birlikte vakit geçireceğiz. Ve hazırlıklarımı daha rahat halledeceğim. Bu arada ikinci hamilelikte gerçekten insan daha rahat oluyormuş ilkinde 5. ayda hazırladığım doğum çantam hala hazır değil ama ilk fırsatta hazırlayacağım artık zaman azaldı ;)


Sevgiler.


10 yorum:

 1. İnşallah en sağlıklı şekilde doğar gerçekten okurken yazınızı bu genç yaşımda ben mutlu oldum. Blogunuzun tasarımı da çok güzel tebrikler.
  http://ucluklavye.blogspot.com.tr/ kendi bloguma beklerim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhabalar çok teşekkür ederim samimi yorumunuz için. Bende ilk fırsatta blogunuzu ziyaret edeceğim. Sevgiler :)

   Sil
 2. Maşallah, Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin, sevgiler...

  YanıtlaSil
 3. İlkinde edinilen tecrübe elbet insanın yanına kar kalıyor.Hele bir doğsun ilkinde yaptığın bir çok gereksiz hassasiyeti ikinci de yapmayacaksınız. Sevgiler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İnşallah. İlk baştaki sürecin nasıl gelişeceğini heyecanla bekliyorum o dengeyi tutmak çok önemli. Sevgiler

   Sil
 4. Selin'cim çok tatlısın, nereye aldın 12 kiloyu inanamadım çünkü fotona bakınca "ay aynı benim gibi neredeyse hiç kilo almadan bitirecek hamileliği" diye düşünmüştüm :D Son kavşağa az kaldı, sağlık mutluluk dilerim!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Canım çok mutlu ettin beni gelde bir kahve ısmarlayım sana :))Valla görüntüde bir şey yok gibi ama işten şişiyorum sanırım :) Çok öpüyorum seni sevgiler.

   Sil
 5. Hadi az kaldı. Ben hiç çata hazırlamamıstım. Önceden hazırlıklı olmak iyidir. Sağlıkla kucağına alırsın ins.

  YanıtlaSil
 6. Allah sağlıkla sıhhatle kucağınıza almayı nasip etsin.Bu arada Blog keşif etkinliğinden geliyorum. Sizi takibe aldım bloğuma da bekliyorum bloğum için tık tık

  YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 

FACEBOOK

TWITTER

INSTAGRAM